Category Archives: trv

Drumheller, Dry Island Buffalo Jump, Grotto Mountain, AB

Drumheller a Dry Island Buffalo Jump Provincial Park se nachazi na strednim toku Red Deer River v Alberte. Ta zde prorezava sirokosahlou prerii hlubokym kanonem dlouhym pres 200 km. Na jeho svazich jsou odkryty kridove a mladsi pribrezni a suchozemske sedimenty. Proslule je predevsim cetnymi nalezy koster, stop, vajec atp. kridovych jesteru. V Drumhelleru je situovano Royal Tyrrell Museum, kde je soustredena unikatni sbirka fosilii nejen z Alberty. Mistni kride je samozrejme venovana znacna cast expoxic, ktere jsou neustale doplnovany o nove nalezy, preparovane paleontology primo na miste.
Foto k videni zde:
Drumheller a Dry Island Buffalo Jump

Hike na Grotto Mountain je Canmoreska klasika. Na zacatek sezony jsme prece jen trochu precenili sily :-) Sotva jsem chodil jeste pet dni 😉 Nicmene uchvatny omrzly vrcholovy hrebinek a krkavec sedici na samem vrcholu mi namahu bohate vratili. Hory jsou krasne, vsak vime.
Foto k videni zde:
Grotto Mountain

O Calgary Albertě a tak

Jelikož mi koncem února přišel dlouho očekávaný dopis “Port of entry (POE)” z Kanadského imigračního úřadu v Ottawě (CIC), neotálel jsem příliš dlouho a v sobotu 23.3.2014 šťastně přisál v Calgary (Alberta). Fronta před imigračním oddělěním je značná a mladí amíci s nimiž stojím skoro na jejím konci srší vtipy na Kanadské imigrační oddělení. Úřednící ale zůstávají klidní a pomalu propírají jednotlivé zájemce o pracovní povolení. Perou dokonce i vlastní občany, kteří se vrací po třech měsících z dovolené domů do Calgary. Jeden by nevěřil :-) Po dvou hodinách přicházím konečně na řadu a začíná grilování. Jsem značně nevyspalý a rozmrzelý, po 9 hodinovém letu nemám moc náladu a úředník to vidí. Hledí si však své práce a po prostudování mnou předložených dokumentů mi roční “open work permit” celkem suše uděluje.

Letiste Calgary

Tímto krokem jsem dočasně uzavřel Evropskou kapitolu a přestěhoval se do Kanady. První dojem na chodníku před východem z letiště je jasný: Je tu ale kurva zima! Teploměr ukazuje nekompromisních -13°C a to máme chvilku po poledni mísního letního času. Po chvilce čekání na Tomáše s batmobilem otáčím (i když jsem v peří oděn) a vracím se zpět do haly. Nakonec je tu i wifi zdarma. Vevnitř je určitě mnohem lépe.

Okotoks – The Big Rock
eratický balvan, na kterém je bouldering sic zakázán, ale průvodce byl vydán dokonce tiskem… prostě Canada. Samozrějmě jsme neodolali a jakmile začal sníh jen náznakem lézt dolů vyrazili jsme.